Eerste kamer stemt in met duidelijkere regels over servicekosten

24 april 2025

Eerder dit jaar schreef ik al een bijdrage over een voorgenomen wetswijziging die huurders en verhuurders van woonruimte meer duidelijkheid moet geven over de servicekosten die huurders betalen boven op de huurprijs.

Servicekosten hebben direct te maken met wonen. Het gaat om bijvoorbeeld om kosten voor de schoonmaak van gezamenlijke ruimten en werkzaamheden van een huismeester. Kosten voor het gebruik van een fitnessruimte of zwembad zijn bijvoorbeeld geen servicekosten. De verhuurder moet de huurder eenmaal per jaar een afrekening van de gemaakte servicekosten geven.

Op 22 april 2025 heeft de Eerste Kamer ingestemd met een wetswijziging, die naar verwachting per 1 januari 2026 in werking treedt. De wijziging omvat de introductie van een limitatieve lijst met zaken en diensten die verhuurders als servicekosten in rekening mogen brengen. Ook wordt het eenvoudiger voor huurders om de hoogte van hun servicekosten te laten toetsen.

Wilt u meer weten of heeft u vragen over dit onderwerp? Neem dan gerust contact op.

Erik Kuper
kuper@vzba.nl
T: 0341-420606